Chcę odnaleźć swoją matkę i powiedzieć jej, że bardzo za nią tęsknię.

Miałem trudne dzieciństwo. Ojca nigdy nie znałem, babcia opowiadała, że opuścił nas, gdy byłem jeszcze bardzo mały, miałem zaledwie kilka miesięcy. Początkowo matka próbowała mnie wychować na własną rękę, ale bardzo szybko się poddała.

Odkąd pamiętam, matka zawsze piła alkohol. W domu ciągle leżały puste butelki, a matka spała gdzieś na kanapie, w kuchni lub gdzieś indziej. Miałem szczęście, prawdopodobnie tylko dlatego, że byłem jedynym dzieckiem w rodzinie i nie musiałem odpowiadać za młodszych i pomagać im we wszystkim.

Pamiętam, że moja babcia zawsze opiekowała się mną na początku: zabierała artykuły spożywcze do domu, sprzątała, chciała mnie zabrać do siebie, ale odmówiłem i ze łzami w oczach powiedziałem, że nie opuszczę matki. Tak mijały lata, w wieku 14 lat musiałem już znaleźć pracę. Pracowałem jako kelner w lokalnej knajpie, a następnie na zmywaku. Później zacząłem myć samochody, aby przetrwać najlepiej, jak mogłem.

Czasami zdarzały się dni, kiedy matka zachowywała się jak zwykła, kochająca kobieta. Chodziliśmy razem na spacery, spotykaliśmy się, spędzaliśmy czas, a potem wszystko było powtarzane w kółko. Myślę, że to wina jej przyjaciół, którzy od czasu do czasu przychodzili do naszego domu.

Kiedy miałem 17 lat – matka zaginęła. Wyszła i nie wróciła. Czekałem na nią, ale dowiedzieli się o mnie. Do teraz nie wiem, kto zadzwonił do władz opiekuńczych, ale na 1 rok, przed pełnoletniością, zostałem oddany do domu dziecka. Było mi niewygodnie, bardzo tęskniłem za swoim rodzinnym domem, chociaż był zimny i nieprzyjazny.

W domu dziecka poznałem piękną dziewczynę o imieniu Natalia, jest sierotą od najmłodszych lat. Po ukończeniu studiów dostała małe mieszkanie, w którym zamieszkaliśmy razem. Szybko dostałem pracę, a ona poszła na studia. Być może muszę też iść na studia, ale na razie staram się utrzymać naszą małą rodzinę, a także znaleźć matkę. Nadal mam nadzieję ją zobaczyć i przytulić, mówiąc, jak bardzo za nią tęsknię.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *