Opole 2023. Nieoczekiwany apel Kammela w TVP. “Scena dla wszystkich”

Po ogłoszeniu werdyktu Premier na festiwalu w Opolu nieoczekiwany apel skierował do Rafała Brzozowskiego i innych artystów prowadzący koncert. Tomasz Kammel zwrócił się w sprawie bojkotu imprezy przez muzyków.

Tegoroczny, jubileuszowy, 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki (KFPP) w Opolu będzie trwał od 9 do 11 czerwca. Na ten czas TVP przygotowała sześć koncertów.

W sobotę podczas pierwszego koncertu w opolskim amfiteatrze wystąpili uczestnicy konkursu “Premiery”, którzy walczyli o Nagrodę im. Karola Musioła. Koncert prowadzili Tomasz Kammel i Mateusz Szymkowiak.

O zwycięstwo walczyli m.in. Mezo i Liber, Sara Chmiel i Gromee czy Dominik Dudek. Kojarzony ostatnio głównie jako prezenter TVP Rafał Brzozowski pokazał swoje liryczne oblicze w piosence “W pokoju hotelowym”.

Opole 2023. Tomasz Kammel z apelem do bojkotujących festiwal

Po zwycięstwie Rafała Brzozowskiego, który na scenie pokazał się wyraźnie zaskoczony i wzruszony, słowa skierował do niego Tomasz Kammel. Jedna z największych gwiazd TVP złożyła wokaliście życzenia dotyczące kariery.

“Powiem ci coś z tej opolskiej sceny. Są tacy, którzy na niej byli, a ich nie ma. Ty też czasami w Sopocie byłeś na pewnych scenach, na których teraz cię nie ma. Ale że przede wszystkim jesteś artystą, który śpiewa dla wszystkich, to życzę ci, żebyś ty śpiewał nie tylko tutaj, ale i na Polsacie, i w TVN-ie, i wszędzie, bo tam też masz fanów” – powiedział Kammel.

Wkrótce swój apel skierował także do wszystkich artystów, którzy bojkotują festiwal w Opolu od czasu, gdy prezesem TVP został Jacek Kurski.

“Tak samo jak tym, którzy śpiewają tam, a powinni być tu, życzę, żeby w końcu się znów tu pojawili, bo ta opolska scena jest absolutnie dla wszystkich” – zaapelował.

Wygrana Rafała Brzozowskiego w Opolu podzieliła widzów

Po ogłoszeniu wyników od razu pojawiły się komentarze widzów festiwalu. Komentatorzy podzielili się na przeciwników i obrońców wokalisty. Ci pierwsi, na oficjalnym profilu KFPP w Opolu na Facebooku sugerują, że praca Brzozowskiego w TVP (jest prowadzącym “Jaka to melodia”) mogła wpłynąć na jego zwycięstwo w konkursie.

“Jak Brzozowski wygrywa Premiery w Opolu, to znaczy, że ten konkurs nie ma żadnego prestiżu. Propaganda górą”; “Któż inny mógł wygrać premiery jak nie pupilek TVP Brzozowski. Zero zaskoczenia”; “TVP, widzę, kolejna ustawka”.

Na Instagramie natomiast jeden z komentujących napisał: “Czy jako pracownikowi tvp smakuje Panu zwycięstwo głosami pracowników Tvp w konkursie organizowanym przez tvp?”.

Nie brakuje też pozytywnych komentarzy o występie Rafała Brzozowskiego. Jego zwycięską kompozycję porównuje się do utworów Zbigniewa Wodeckiego, a po ogłoszeniu triumfu słychać było owacje i zadowolone reakcje ludzi.

“Rafał Brzozowski wygra! Nasz nowy Wodecki!”; W życiu nie pomyślałabym, że mnie Brzozowski wzruszy”; “Brzozowski i nikt więcej” – piszą fani.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *