Nauczyciel przeszedł na emeryturę i napisał ten list do rodziców. Oto co było w nim napisane

W większości ludzi wykształciło się negatywne zdanie na temat współczesnych szkół i obwiniają cały system. A ten nauczyciel przeszedł na emeryturę i napisał list do gazety, aby wreszcie wyrazić swoje zdanie.

Proponujemy Wam przeczytać ten list i powiedzieć nam, czy się zgadzacie czy nie!

Oto ten list:

Jako nauczyciel, który przeszedł na emeryturę, zmęczyłem się wszystkimi ludźmi, którzy nic nie wiedzą o publicznych szkołach, którzy nie są świadomi współczesnych realiów lub którzy myślą, że trzeba naprawić system edukacji.

Problem nie leży po stronie nauczycieli! Problem leży po stronie rodziców! Oni nie uczą dzieci dobrych manier i szacunku – dzieci nie posiadają podstawowych umiejętności, jak radzić sobie z innymi ludźmi.

Dzieci przychodzą do szkoły w butach, które kosztują więcej niż strój nauczyciela – jednocześnie nie mają ze sobą ani zeszytu, ani ołówka.

Zamiast obwiniać szkołę, spójrzcie na rodziców i ich dzieci. Czy rodzice uczestniczą w zebraniach rodziców? Rozmawiają z nauczycielami?

Czy robią wszystko, aby dzieci przychodziły przygotowane i miały wszystkie potrzebne przybory szkolne? Czy dbają, żeby dzieci wykonywały pracę domową?

Czy uczniowie biorą udział w życiu klasy? Czy wykonują pracę domową? Czy słuchają na lekcjach nauczyciela?

Kiedy uwzględnicie te czynniki, zrozumiecie, że to nie szkoły sobie nie radzą, ale rodzice. Nauczyciele nie mogą zrobić tego, co mogą rodzice.

Dopóki rodzice nie wypełnią swoich obowiązków, nic się nie poprawi!

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *