Szczęście kocha ciszę, czyli dlaczego czasem warto milczeć…

Mówią, że im mniej ludzie wiedzą o twoim życiu prywatnym, tym lepiej się ono układa.

Istnieje takie przysłowie: “Szczęście kocha ciszę, a bez niego zostaniesz.” Czy to prawda?

Zauważyliście, że opowiadając o swoich osiągnięciach i zdobyczach, natychmiast napotykacie na nieprzyjemności, a sprawy zaczynają się komplikować, a fortuna odwraca się od was?

Co więc zrobić? Czy istnieją sytuacje, kiedy lepiej “trzymać język za zębami”?

Opisane w artykule opiera się na wiedzy o psychice i podświadomości człowieka, mądrości naszych przodków i różnych kultur świata, a także na własnym doświadczeniu.

  1. Chcesz żyć na wysokich wibracjach? Zrezygnuj z osądzania.

Jeśli jesteś świadkiem “krzykliwej” sytuacji, nie warto rozmawiać o tym z innymi. Sąsiadka przez całą noc goniła męża po klatce schodowej, oskarżając go o zdradę? Mężczyzna na ulicy rzucił kamieniem w bezdomnego psa?

W autobusie ktoś nadepnął na twoją stopę, popchnął cię i jeszcze cię wyśmiał? Nie przekazuj cudzych wad i słów z ust do ust. Opowiadając o cudzych błędach, przyjmujesz je na siebie.

  1. Nie narzucaj nikomu swojego stylu życia.

Jeśli jesteś wegetarianinem, nie trzeba za każdym razem o tym mówić i potępiać jedzenie mięsa. Jeśli jesteś zwolennikiem jogi, nie próbuj narzucać swojej filozofii i zachęcać wszystkich do życia w nieograniczonej miłości.

Jeśli naprawdę jesteś głęboko uświadomiony, na pewno nie będziesz uparcie bronili swoich przekonań w mediach społecznościowych, na forum i w rzeczywistości.

  1. Działać na rzecz dobroczynności to ważna część życia i wyraz miłości do wszystkiego, co istnieje.

Ale tylko do momentu, kiedy o tym nie mówisz. Jeśli stale podkreślasz to w mediach społecznościowych i mówisz znajomym o przekazach pieniężnych na cele charytatywne, to jest to już egoizm.

A miłość do wszystkiego, co istnieje, i egoizm, a także egoizm, nie idą w parze. Dlatego zalecam zachowanie swoich kroków w dziedzinie dobroczynności dla siebie.

  1. Nie mów nikomu o swoich planach życiowych.

Gdy marzysz o czymś, nadajesz temu energię. Gdy o tym wszystkim mówisz wszystkim, rozrywasz tę energię na kawałki. Twoje marzenie może stracić siłę i się rozpaść.

Plany są realizowane, cele są osiągane, marzenia są spełniane, dopóki są tajemnicą. Możesz podzielić się nimi tylko z tymi, od których prosisz o pomoc w ich realizacji.

  1. Nie opowiadaj, ile zarabiasz, nie chwal się tym.

Pieniądze należy przyjmować z pokorą i wdzięcznością. Jeśli chwalisz się premią i sam jesteś zdziwiony: “O, to mi poszczęściło!”, oznacza to, że nie jesteś gotów przyjąć. A jeśli nie jesteś gotów, to już nie dostaniesz… Wchodzi w życie zasada: czym się chwalisz, bez tego zostaniesz.

W tym właśnie tkwi sedno myślenia o pieniądzach. Bogaci ludzie “nie krzyczą” o nowym Ferrari czy o nowo zakupionej willi za 12 milionów dolarów. Postrzegają to jako dane.

  1. Jeśli dokonałeś heroicznej czynności, zachowaj to dla siebie.

Pomogłeś starszej kobiecie przejść przez ulicę? Uratowałeś porzuconego kociaka z mrozu i znalazłeś mu nowych właścicieli? Ugasiłeś pożar i wywiódł małe dzieci z zadymionego pokoju? Nie opowiadaj o tym w kółko w kółko, przypinając sobie niewidzialny medal za odwagę.

Działałeś odważnie, serdecznie i odważnie, ale opowiadając wszystkim o tym, zamieniasz cnoty na pychę i samozadowolenie.

  1. To, co dzieje się w rodzinie, zostaw w ścianach domu.

Nie opowiadaj o niestosownych zachowaniach bliskich: rodziców, męża, dzieci, wnuków. “Wyprowadzając śmieci z domu”, przekazujesz dużo energii w negatyw, wzmacniając go.

Nie opowiadaj też o nieziemskiej miłości w swoim związku, o pięknych i zdrowych dzieciach oraz o rodzicach, którzy kochają. To znów mówi o braku gotowości do przyjęcia. W końcu “szczęście kocha ciszę”.

Konfucjusz powiedział: “Milczenie to wielki przyjaciel, który nigdy nie zdradzi”.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *