Babcia zachowała jedną tajemnicę. Kiedy nadszedł czas, dziadek znalazł 95 tysięcy dolarów i dwie lalki

Dziadek znalazł pudełko z lalkami i pieniędzmi, które jego żona ukrywała przed nim przez całe życie. Wtedy musiała mu ujawnić tajemnicę ich szczęśliwego małżeństwa.

Ta para była razem już ponad 60 lat. Mówili o nich, że są “nierozłączni”. Wszystko robili razem. Rozmawiali ze sobą o wszystkim na świecie… i tylko jedna tajemnica była w posiadaniu kobiety przez wszystkie te lata.

Prosiła męża, żeby nigdy nie ruszał starego pudełka z butami, które stało na górnej półce w szafie. Wszystkie jego pytania na ten temat pozostawały bez odpowiedzi.

Po pewnym czasie mąż zapomniał o tajemnicy żony i już o tym nie wspominał.

Ale pewnego dnia kobieta poważnie zachorowała. Lekarze powiedzieli, że jej zostało niewiele czasu.

Mężczyzna musiał zaopiekować się żoną, sam gotować i sprzątać w domu. Podczas jednego z takich porządków trafił na to pudełko i przyniósł je do łóżka umierającej żony.

Gdy stary otworzył pudełko, zobaczył w środku dwie zrobione na drutach lalki i paczkę pieniędzy o wartości 95 000 dolarów.

Długo nie mógł uwierzyć własnym oczom, a gdy już doszedł do siebie, zaczął krzyczeć na żonę, domagając się wyjaśnień.

“Kiedy byliśmy dopiero co poślubieni,” zaczęła opowiadać babcia, “moja babcia podzieliła się ze mną sekretem długiego i szczęśliwego małżeństwa. Powiedziała, że polega to na unikaniu nawet najmniejszych kłótni i doradziła mi, że za każdym razem, gdy będę na ciebie zła, po prostu mam milczeć i robić lalki na drutach.”

Dziadek był tak wzruszony, że popłakał się. Jego żona nigdy nie kłóciła się z nim, nigdy nie krzyczała ani się nie sprzeczała.

Przy tym w pudełku były tylko dwie lalki, co oznaczało, że była na niego zła tylko kilka razy przez długie 60 lat małżeństwa. Mężczyzna nie mógł wyrazić słowami swojego szczęścia.

“Droga moja,” powiedział, “nigdy nie podejrzewałem o to, ale teraz z lalkami wszystko mi się wyjaśniło. Ale co z tymi pieniędzmi? Skąd je masz?”

“Aaa…” westchnęła kobieta, “pieniądze… Zebrałam je z sprzedaży wszystkich innych lalek.”

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *