Mądra przypowieść, która nauczy cię nigdy się nie obrażać i nie gardzić nikim

Syn wrócił do domu ze szkoły w złym nastroju. Tego dnia pokłócił się z kolegami i dostał złą ocenę. Ojciec zauważył, że dziecko ma problemy i zapytał, jak może pomóc. Jednak chłopiec odpowiedział, że nikt mu nie pomoże.

Wtedy ojciec powiedział: “Tak, nie jestem w stanie uchronić cię od wszystkich kłopotów i nieszczęść. Każdy musi znosić uderzenia losu samodzielnie, ale warto pamiętać, że te wszystkie urazy w życiu i ludzie nie uczynią cię szczęśliwszym. Aby się o tym przekonać, za każdym razem, gdy w sercu zagnieździ się nowa uraza, włóż orzech do kieszeni”.

Minęło kilka tygodni, a syn znowu porozmawiał z ojcem na ten temat: “Tato, mówiłeś mi, że mam wkładać orzech do kieszeni za każdym razem, gdy poczuje się urażony. Ale twój pomysł okazał się bardzo niewygodny. Nie mogę normalnie chodzić ani biegać. Stało się mi trudno żyć z takim ciężarem w ubraniu. Znajdźmy coś innego”.

Na to ojciec odpowiedział: “Tak, synku, twoje porównanie jest trafne. Te orzechy symbolizują urazy, które stają się ciężarem w twoim sercu. Drukują cię, drążą i męczą. Najlepszym rozwiązaniem jest pozbycie się ich. Wybacz wszystkim, którzy cię skrzywdzili, usuń zło z duszy, zanim przerodzi się w nienawiść do wszystkiego wokół”.

Nie obciążaj siebie negatywnymi myślami. Naucz się kochać i przebaczać, a życie stanie się łatwiejsze.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *