Maria podsłuchała rozmowę męża z kuchni: nie spodziewała się tego po 20 latach małżeństwa

Michał i Maria byli małżeństwem przez 20 lat i niedawno zakupili dom z pięknym widokiem na jezioro. Ich życie wydawało się idealne, dopóki Maria nie podsłuchała rozmowy Michała przez telefon.

– Idę do pracy. Śniadanie jest na stole, a lunch zapakowałam ci do pojemnika. Odbierzesz mnie wieczorem? – Maria zapytała męża.

– Może. Dzięki – odpowiedział zaspanym głosem Michał.

Maria wyszła, a jej mąż próbował dojść do siebie po burzliwym weekendzie z przyjaciółmi. Wczoraj poszli do sauny.

Wieczorem Michał odebrał Marię z pracy, pojechali na zakupy, kupili wszystko, czego potrzebowali, i wrócili do domu. Po kolacji każde z nich zajęło się swoimi sprawami. Maria zaczęła czytać książkę, później skończyła oglądać ulubiony serial i rozpoczęła robienie na drutach czapki dla wnuka.

Michał położył się przy telewizorze, zmienił kanał i zasnął. Tak spędzali wieczory, zajmując się swoimi sprawami. Rzadko spędzali czas razem.

Tego dnia były imieniny szefowej Marii, a jako jej prawą ręką, Maria wzięła na siebie odpowiedzialność za papierkową robotę. Maria postanowiła wpaść do domu na lunch, aby kontynuować pracę w biurze.

Nie dzwoniła do męża, bo był w domu na weekend. Maria ostrożnie weszła do domu. Przechodząc przez kuchnię, usłyszała Michała rozmawiającego przez telefon.

– Powiedziałem ci, że mogę dać ci tylko pieniądze, ale nie więcej. Jeśli rozwiodę się z żoną, zostanę z niczym. Dlaczego miałbym to zrobić? – powiedział mąż. Maria podeszła bliżej i zaczęła słuchać.

– Dlaczego mnie nie słuchasz? Powiedziałem ci, że dziecko to bardzo duża odpowiedzialność. Zdecydowałaś się zatrzymać je sama, więc będziesz je wychowywać. Nie zamierzam z tobą mieszkać. To wszystko – powiedział Michał i odłożył słuchawkę.

Do pokoju weszła Maria, a Michał wstał, nie spodziewając się jej pojawienia się.

– Maria, jesteś tak wcześnie, że nie zdążyłem ugotować – powiedział.

– W porządku, zrobię sobie sałatkę – odpowiedziała Maria.

– Z kim rozmawiałeś? zapytała.

– Dzwonił Andrzej, zaprosił mnie ponownie na ryby w ten weekend – odpowiedział mężczyzna.

– To świetnie. Ostatnio tak często jeździsz na ryby. Ale wracasz bez połowu, – powiedziała Maria z ironią w głosie.

– Cóż… bywa jak bywa – odparł Michał.

– Przyszło mi do głowy, że ja też powinnam zacząć z tobą łowić. Zbyt długo siedzę w domu i zaczynam być tym zmęczony. A ostatnio mało czasu spędzamy razem, chociaż mieszkamy pod jednym dachem – powiedziała Maria do męża.

– Ale tam są sami mężczyźni, co ty tam będziesz robić? – zapytał Michał.

– Znajdę coś do roboty. To może pójdziemy w sobotę? – zapytała Maria.

– Dobrze – odpowiedział Michał.

Dwa dni później Michał odwołał wyprawę na ryby, powołując się na nawał pracy w swoim serwisie samochodowym. Zaczął znajdować nowe wymówki, by uniknąć obiecanej wyprawy na ryby. W sobotę, kiedy Maria przyszła do warsztatu samochodowego, aby sprawdzić, co z Michałem, okazało się, że jej męża tam nie ma. Maria zdała sobie sprawę, że Michał oszukuje ją we wszystkim i nie wiedziała, jak złapać go na gorącym uczynku.

Maria postanowiła sprawdzić telefon Michała, czego nigdy wcześniej nie robiła. Okazało się, że niejaka Anna była w ciąży z Michałem i chciała zatrzymać dziecko, ale on był temu przeciwny. Spotykali się od około dwóch lat i przez cały ten czas Michał ukrywał przed Marią swój romans.

Aby go zaskoczyć, Maria postanowiła śledzić go, gdy umówił się na spotkanie z Anną. Spotkali się w parku, a gdy Michał przytulił Annę i pocałował ją, Maria zrobiła zdjęcie i podeszła do nich.

– Złowiłeś ładną rybę na wyprawie wędkarskiej. Dobra robota. Ale dzisiaj zabieraj swoje rzeczy i spadaj. – powiedziała Maria i poszła do domu.

Michał natychmiast pobiegł za nią, błagając o wybaczenie, ale Maria wiedziała, że nie może wybaczyć mu zdrady. Jego działania głęboko ją zraniły, zwłaszcza gdy dowiedziała się o dziecku z jego strony.

Michał spakował wszystkie swoje rzeczy i opuścił dom. Przez pół roku próbował odzyskać Marię, ale ona mu odmówiła. Zdała sobie sprawę, że on nie zmieni się w tym wieku, a co tak naprawdę ich łączyło? Nic.

Maria postanowiła rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu, uwalniając się od toksycznego i niewiernego małżeństwa. Znalazła w sobie siłę i niezależność, by iść naprzód bez Michała, z nadzieją na szczęśliwą przyszłość, w której doceni samą siebie.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *