On stał tam, patrząc na mój już spory brzuch. A potem powiedział, że dzieci nie były częścią jego planów

Byłam na trzecim roku studiów na uniwersytecie. Chodziłam na różne wydarzenia, żeby poznać nowych ludzi. Na jednym z takich spotkań, miałam szczęście spotkać chłopaka. Pomiędzy nami zapłonęła iskra, zaczęliśmy się spotykać. Kamil zaproponował wynajęcie osobnego mieszkania. Nie miałam nic przeciwko, bo mieszkanie z rodziną było nie do wytrzymania.

Mój ojciec dawno nas opuścił, mama wyszła za mąż po raz drugi. Ojczym był niezłą osobą, ale przez całe moje dzieciństwo tylko kontrolował mnie. Cokolwiek bym nie robiła, gdzie bym nie poszła, Łukasz ciągle dzwonił.

Z Kamilem żyło nam się bardzo dobrze. Każdy dzień był świętem, wydawało się, że tak będzie zawsze. Ale nadeszła wielka tragedia – moja mama zmarła. Nie wiedziałam, co ze sobą zrobić ze smutku. Było mi tak źle, że nikt nie mógł sobie tego wyobrazić. Po pogrzebie Lukasz po prostu wyjechał poza miasto, na naszą działkę, i zaczął pić.

Zatopiona w pracy, zapominałam o wszystkim innym. Projekt posuwał się bardzo szybko, ponieważ wkładałam wiele wysiłku. W pewnym momencie poczułam zawroty głowy i nudności. Myślałam, że to dlatego, że dawno nie jadłam i mało spałam. Ale następnego dnia poczułam się jeszcze gorzej. Postanowiłam kupić test ciążowy i sprawdzić.

Test potwierdził, że jestem w ciąży, ucieszyłam się, ale nie wiedziałam, jak to przekazać Kamilowi. Nie wiedziałam, jak on zareaguje na tę wiadomość, bo nigdy wcześniej nie rozmawialiśmy o dzieciach. Odkładałam to przez miesiąc, a potem postanowiłam powiedzieć.

Kiedy pewnego wieczoru Kamil wrócił do domu, podałam mu ozdobne pudełko. Gdy je otworzył, zobaczył test z dwiema kreskami. Na początku nie mógł zrozumieć, co to jest. Ale wyjaśniłam mu wszystko.

Kamil usiadł na krześle, patrzył na podłogę i powiedział, że musi wszystko przemyśleć, i wyszedł. Stałam po prostu i płakałam. Nie widzieliśmy się przez miesiąc. W tym czasie ukończyłam swój projekt i zarejestrowałam się na wystawie, żeby pokazać moje dzieło.

Niezwykłe jest to, że na tym wydarzeniu spotkałam Kamila, gdzie składał wniosek o patent. I zgłosił dokładnie ten produkt, który opracowałam w swoim projekcie, bo miał już gotową dokumentację. I jego wniosek został zatwierdzony.

Po zakończeniu forum spotkaliśmy się w holu. Chciałam porozmawiać z Kamilem. Stał tam, patrząc na mój już spory brzuch. A potem powiedział, że w mojej ciąży jestem sama winna. Dodał, że dzieci nie były częścią jego planów. I odszedł.

Zrozumiałam, że to koniec naszej historii, mimo że myślałam, że nasza miłość jest wieczna.

Nie miałam dokąd iść, musiałam wynająć mieszkanie, potrzebowałam pieniędzy, a ich nie było zbyt wiele. Wróciłam więc do rodzinnego domu. Nikogo tam nie było, ojczym nadal bywał na działce. Po kilku dniach wrócił. Jak zawsze pijany, od razu zaczął krzyczeć. Prosił o jedzenie, mówił, że brudno. A ja tylko siedziałam i płakałam.

Na kuchni przygotowałam stół, zawołałam Łukasza. Kiedy przyszedł, nadal warczał, ale potem spojrzał na mnie i zobaczył, że łzy ciekły mi po policzkach. Szybko otrzeźwiał, zapytał, co się stało. Ja płakałam jeszcze bardziej, nie wiem dlaczego, ale opowiedziałam mu wszystko. A on już nie marudził, tylko milczał i głaskał mnie po głowie.

Rankiem zauważyłam, że Łukasz już nie śpi, stoi przy oknie na kuchni. Po kąpieli cicho wszedłam na kuchnię, zobaczyłam, że na parapecie leży zdjęcie, na którym jesteśmy we trójkę – on, mama i ja. Zrozumiałam, że naprawdę nas kochał.

Kiedy zdecydowałam, że chcę żyć samodzielnie, Łukasz nie przeszkadzał, jak tylko potrzebuję pomocy –  on jest obok mnie. Myślałem o tym, jak ciężko mu było, bo został całkiem sam. Kamil mnie wspierał, a jego nikt.

Łukasz wrócił do mnie, przytulił, powiedział, żebym mu wybaczyła za wszystko. Dodał, że w czymkolwiek mi pomoże, razem będzie nam łatwiej podnieść dziecko na nogi. Uśmiechnąłam się i płakałam.

Teraz wspominam słowa mojej mamy, że Łukasz to dobry człowiek, że z wiekiem to zrozumiem. Patrzę, jak dziadek wozi wózek po podwórku i jestem wzruszona. Bo mama miała rację, ten człowiek naprawdę chciał mi tylko dobrze. Łukasz bardzo pomaga mi w wychowaniu córki. Póki jestem z nim, wiem, że przede mną jeszcze wiele.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *