Zaledwie trzy lata po naszym ślubie mój mąż znalazł inną kobietę. Jakuba zostawił mnie i zamieszkał z nią. Byłam samotna przez dwa lata, a potem zdecydował się wrócić. Wybaczyłam Jakubowi i ponownie mu zaufałam, ale nie miałam pojęcia, jak wtedy będzie wyglądało moje małżeństwo

Nie wiem, czy wszyscy ludzie w moim wieku mają takie myśli, ponieważ nie wiem, jak ludzie żyją w małżeństwie, które jest razem od wielu lat. Czy naprawdę można żyć w małżeństwie bez miłości?

Tak się stało, że w ciągu trzech lat naszego małżeństwa mój mąż znalazł sobie inną kobietę i odszedł, niszcząc naszą rodzinę w jeden dzień. To był prawdopodobnie najtrudniejszy okres w moim życiu, trudno nawet opisać, co wtedy działo się w mojej głowie.

Ja i Jakub nie mieliśmy wtedy dzieci, więc zostałam sama, rozczarowana wszystkim.

Po rozstaniu z Jakubem mieszkałam sama przez kolejne dwa lata, byłam zupełnie samotną osobą.

I wtedy niespodziewanie Jakub wrócił do mnie, przeprosił i powiedział, że popełnił błąd w młodości, że zrozumiał swoje błędy i dodał, że nie ma nikogo lepszego ode mnie na świecie. Wszystko się ułożyło i mieliśmy córkę.

Starałam się utrzymywać dom w porządku i gotować pyszne posiłki, chociaż również chodziłam do pracy i marzyłam o szczęśliwej rodzinie.

Przez te wszystkie lata, które minęły – byliśmy małżeństwem przez 14 lat – Jakub wydawał się być troskliwym mężem. Jednak z czasem stał się obojętny wobec mnie.

Nie mogę powiedzieć nic złego o naszym małżeństwie, ponieważ nie mam punktu odniesienia do innych par w naszym wieku, które są razem od wielu lat. Staraliśmy się jednak, aby wzmocnić nasze małżeństwo.

Ale w ostatnich latach w naszej rodzinie brakowało zrozumienia. Każdy z nas żył osobno, miał swoje zainteresowania i własny budżet. Często mieszkaliśmy osobno, a potem znowu razem.

Gdyby mój mąż znalazł inną kobietę, pewnie powiedziałby mi o tym, ale żyje tak, jak wcześniej.

Czasami jestem zadowolona ze wszystkiego, jestem zadowolona z naszego życia rodzinnego, mój mąż jest dla mnie troskliwy, jeździmy razem na wakacje, ale czasami zdaję sobie sprawę, że moje życie rodzinne nie jest szczęśliwe.

Teraz jestem emocjonalnie zmęczona. Nie wiem nawet, czy powinnam walczyć o to małżeństwo, chociaż nie chcę być sama, bo nie jestem już młoda osobą. Kto wie, czy kiedykolwiek odnajdę swoje kobiece szczęście.

Może wszyscy ludzie, którzy są w małżeństwie od wielu lat, tak żyją, i może powinnam docenić to, co mam?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *