Nasza relacja z Antonem rozwijała się bardzo szybko. Przedtem właśnie przeprowadziłam się do tego miasta i nie zamierzałam angażować się w żadne romanse. W tamtym okresie potrzebowałam pracy i miejsca do życia.

Kiedyś, kilka lat temu, zdarzyło mi się coś podobnego. Stałam w kolejce przy kasie i wezwałam klientkę, która już odchodziła i zapomniała czekoladkę na taśmie. Wtedy powiedziałam coś w rodzaju: “Przepraszam panią, zapomniała pani czekoladki!”. Wydawało mi się, że w tej frazie nie ma nic obraźliwego, ale zaczęło się.

  • Kim pani mnie nazwała? Sama jest pani kobietą! Słyszeliście, jak mnie nazwała kobietą!

Z tą ostatnią frazą skierowała się do swoich towarzyszy. Patrząc na znajomych tej osoby, zrozumiałam, że jest ona jeszcze dość młoda, ale to ukrywa nadmiar kilogramów.

To wydarzenie zapadło mi w pamięć na zawsze.

Ale nadal mam pytanie: jak powinniśmy zwracać się do kobiet? Dla tych, którzy nadmiernie się obrażają, powiem, że mam 36 lat i w większości przypadków nazywają mnie “dziewczyną”.

Jednak reaguję normalnie, jeśli nazwano mnie kobietą. I nawet nie obrażam się, jeśli ktoś ze znajomych tak mnie nazwie. Kiedy stało się, że te słowa stały się obraźliwe?

Mam wrażenie, że wszyscy wokół oszaleli na punkcie młodości, a każda aluzja do tego, że młodość minęła, jest traktowana jako osobiste zniewaga.

Być może wkrótce będziemy musieli nazywać starsze kobiety dziewczynami. Choć słyszałam, jak w sklepach tak do nich mówią.

Uważam, że dziewczyna to nie dorosła kobieta, ale młoda dziewica. Nikomu nie przeszkadza, kiedy mówią o nich jako o fatalnych kobietach lub pięknych, zadbanych, wymarzonych partnerkach. Ale jeśli powiesz “fatalna dziewczyna”, to zupełnie inaczej to brzmi.

Dlatego zupełnie nie rozumiem, dlaczego ktoś zaczyna przeklinać, krzyczeć i wyjaśniać stosunki z powodu takiej głupoty. Przedszkole, powiem szczerze.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *