Paul Cattermole miał 48 lat. Ujawniono przyczynę śmierci wokalisty S Club 7

Wokalista popularnej na przełomie XX i XXI wieku grupy S Club 7 – Paul Cattermole – zmarł 6 kwietnia w wieku 48 lat. Dwa miesiące później ujawniono przyczynę śmierci piosenkarza.

“Jesteśmy zdruzgotani odejściem naszego przyjaciela Paula. Nie ma słów, aby opisać głęboki smutek i stratę, którą wszyscy odczuwamy. Mieliśmy szczęście, że poznaliśmy go w naszym życiu. Jesteśmy wdzięczni za niesamowite wspomnienia. Każdemu z nas będzie go brakowało. Prosimy o uszanowanie prywatności rodziny i zespołu w tym czasie” – można było przeczytać na stronie S Club 7.

Oświadczenie na temat śmierci wokalisty wydała również jego rodzina, która w tamtym czasie zaznaczała, że nieznana jest przyczyna śmierci Cattermole’a.

“Paul został znaleziony w swoim domu w Dorset. Chociaż przyczyna śmierci nie jest znana, policja w Dorset potwierdziła, że zgon nie nastąpił w podejrzanych okolicznościach. Rodzina Paula i inni członkowie S Club proszą o uszanowanie prywatności” – czytamy.

Do śmierci wokalisty doszło krótko po tym, jak zespół ogłosił kolejną reaktywację. Grupa zapowiedziała trasę koncertową po Wielkiej Brytanii oraz Irlandii.

Co było przyczyną śmierci Paula Cattermole’a?

Magazyn “People” niecałe dwa miesiąca po śmierci wokalisty dotarł do karty zgonu członka S Club 7, gdzie opisano, co było przyczyną śmierci idola nastolatek z przełomu XX i XXI wieku. Paul Cattermole miał poważne problemy zdrowotne. Stwierdzono u niego arytmię, niedokrwienie mięśnia sercowego, ciężką miażdżycę tętnic wieńcowych oraz krwotok wewnątrzpłytkowy.

Kim był Paul Cattermole?

Siedmioosobowy zespół S Club 7 w składzie: Tina Barnett, Jon Lee, Paul Cattermole, Hannah Spearritt, Bradley McIntosh, Rachel StevensJo O’Meara, powstał w 1998 roku i z miejsca stał się ulubioną formacją milionów nastolatków w Wielkiej Brytanii i reszcie Europy. Zespół wydał łącznie cztery albumy studyjne (ostatni – “Seeing Double” – ukazał się w 2002 roku), które rozeszły się w nakładzie ponad 10 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Grupa wylansowała takie hity lat 90. jak “Bring It All Back”, “S Club Party” i “Don’t Stop Movin'”. W 2000 roku członkowie zespołu zdobyli statuetki BRIT w kategorii brytyjski przełomowy wykonawca, natomiast dwa lata później nagrodzono ich w kategorii najlepszy brytyjski singel.

Kariera zespołu zakończyła się w 2002 roku, krótko po odejściu ze składu Paula Cattermole’a. Wokalista próbował rozkręcić karierę solową, co zakończyło się sprzedażową porażką.

To właśnie Cattermole był jednym z pomysłodawców reaktywacji zespołu, który działał pod szyldami S Club 3 i S Club Party. Jednak zainteresowanie reaktywacją grupy nie przyniosło spodziewanych efektów.

Piosenkarz nie radził sobie w branży muzycznej oraz w branży filmowej, a następnie popadł w ogromne problemy finansowe. W 2015 roku wystawił na sprzedaż swoją statuetkę BRIT, gdyż jak przyznał, nie miał pieniędzy, aby płacić rachunki.

Trzy lata później wokalista pojawił się w programie “Loose Women”, gdzie przyznał, że stał się tak biedny, że na występ w telewizji musiał pożyczać koszulę. W 2021 roku próbował swoich sił jako internetowy tarocista.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *