Anthony Hopkins: “Prawda polega na tym, że nie jesteś dla wszystkich, i nie wszyscy są dla ciebie”

Jeden z najbardziej szanowanych aktorów Hollywood, ulubieniec brytyjskiej królowej, niezwykle charyzmatyczny Anthony Hopkins. Ma już ponad 80 lat, ale nadal zachwyca swoją osobowością. Hopkinsowi od dawna nie trzeba niczego udowadniać. Właściwie tego nie robi, po prostu dzieli się swoją mądrością życiową. I jego słowa zawsze docierają…

“Najcenniejsze, co masz, to twój czas i energia, ponieważ obie te substancje są ograniczone. Gdy to sobie uświadomisz, zaczniesz rozumieć, dlaczego jesteś tak niespokojny, spędzając czas z ludźmi, którzy kradną twoją energię.

Kiedy zaczniesz walczyć o radosne, interesujące życie, nie wszyscy będą gotowi iść za tobą. To oznacza, że musisz puścić tych, którzy nie są gotowi cię wspierać.

Prawda polega na tym, że nie jesteś dla wszystkich, i nie wszyscy są dla ciebie.

Puszczenie ludzi, którzy nie są gotowi cię kochać, to najtrudniejsza i najważniejsza rzecz, jaką musisz zrobić w życiu. Przestań prowadzić trudne rozmowy z ludźmi, którzy nie chcą się zmieniać. Przestań obcować z ludźmi, którzy nie interesują się twoją obecnością.

Rozumiem, że twój instynkt każe ci robić wszystko, by zdobyć uznanie otoczenia, ale ta potrzeba, która kradnie twój czas, energię, zdrowie psychiczne i fizyczne.

Są ludzie, którzy nie powinni być w twoim życiu.

Zrób ze swojego życia bezpieczne schronienie, do którego wpuszczasz tylko “kompatybilnych” ludzi. Nie masz obowiązku przekonywać ludzi, żeby stali się lepsi. Twoim zadaniem jest zrozumieć, że jesteś panem swojego losu. Zasługujesz na prawdziwą przyjaźń, oddanie i pełną miłość.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *