Żona Michała wyjechała na tydzień w delegację, a on natychmiast zaprosił swoją kochankę do mieszkania. Nie wiedział jednak, że jego teść przyjeżdża go odwiedzić

Kiedy syn i córka Anny dorosły wystarczająco, postanowiła wrócić do pracy na stanowisku, które opuściła na urlopie macierzyńskim. Skontaktowała się ze swoimi przełożonymi, aby dowiedzieć się, czy może teraz wrócić i kiedy dokładnie rozpocząć pracę.

Okazało się, że oczywiście może wrócić do pracy, a im szybciej, tym lepiej. Co więcej, jeśli Anna zgodzi się rozpocząć pracę w ciągu najbliższych dwóch dni, jej pensja zostanie podwojona.

Anna była zachwycona. Zgodziła się i obiecała, że szybko załatwi wszystkie sprawy rodzinne i pojutrze rozpocznie pracę.

Jednak praca, do której Anna wracała, obejmowała comiesięczne wyjazdy służbowe. Teraz Anna musiała przeprowadzić poważną rozmowę z mężem.

Mąż Anny, Michał, zrozumiał pragnienie swojej żony powrotu do pracy. Natychmiast bez zbędnych ceregieli spotkał się z nią w połowie drogi i zgodził się, aby raz w miesiącu wyjeżdżała na tygodniową podróż służbową. A jej pierwsza podróż służbowa miała odbyć się pojutrze.

Dlaczego Michał zgodził się tak łatwo i prosto? Było kilka powodów.

Po pierwsze, pensja Anny byłaby teraz równie wysoka jak jego.

Po drugie, Anna znalazła wygodne rozwiązanie w sprawie opieki nad dziećmi, rozmawiając z matką, która zgodziła się zostać z dziećmi podczas nieobecności Anny.

Po trzecie (i to było najważniejsze), Michał od dawna miał romans z Martą. Był to poważny romans biurowy bez zobowiązań. Jako że oboje mieli w domu małżonków i dzieci, musieli się spotykać w pokojach hotelowych. Nikt z nich nie był z tego zadowolony.

Marta uważała, że hotel nie jest najlepszym miejscem na tajny związek, ponieważ mieszkali w małym mieście, gdzie każdy mógł ich zobaczyć. A Michał bał się, że żona odkryje o tym i odejdzie od niego, a on nie chciał opuszczać rodziny.

Teraz wszystko układało się idealnie. Anna wyjeżdżała na tydzień w podróż służbową, a dzieci jechały do ulubionej teściowej na ten sam okres.

Wolne mieszkanie było do pełnej dyspozycji Michała i Marty. I tak co miesiąc.

A potem nadszedł poranek tego samego dnia, który Michał najpierw określił jako najbardziej udany dzień w swoim życiu, a później jako najbardziej nieszczęśliwy.

Wczesnym rankiem Michał zabrał dzieci do domu teściowej, a następnie odwiózł żonę na lotnisko. Upewniwszy się, że Anna bezpiecznie odleciała, zadzwonił do Marty i poprosił ją, aby wzięła wolne w pracy i natychmiast do niego przyjechała.

Minęły trzy godziny. Marta poszła do łazienki, a Michał pozostał w sypialni. Na jego twarzy pojawił się uśmiech, ale nagle zniknął. W kącie zauważył małą zieloną walizkę. W niej były rzeczy dzieci, których zapomniał zabrać do teściowej.

Jego nastrój nieco się pogorszył, ale nie uważał tego za poważny problem. Nie wiedział, że przed wyjazdem Anna dała matce klucze do mieszkania, na wszelki wypadek.

Jego nastrój nieco się pogorszył, ale to była jedynie kwestia. Michał nie zorientował się, że przed wyjazdem Anna dała matce klucze do mieszkania, na wszelki wypadek.

Ale to nawet nie było najgorsze dla Michała, że jego teściowa miała dostęp do mieszkania. Jego teściowa to miła i spokojna kobieta, nigdy nie wypowie niegrzecznego słowa. Nawet gdyby przypadkiem zastała Michała z kimś innym, najprawdopodobniej nie wywołałaby skandalu.

Jednak jej mąż, ojciec Anny, to zupełnie inna sprawa. Michał nie uważał swojego teścia za osobę miłą i spokojną. Nigdy nie słyszał od niego ani jednego łagodnego słowa.

I to właśnie tego surowego mężczyznę Anna poprosiła, aby poszedł po rzeczy dzieci. Dała mu klucze. Oczywiście, nie ostrzegli Michaiła. Po co zawracać głowę poważnemu człowiekowi drobiazgami, gdy jest w pracy i zajęty ważnymi sprawami? Prawda?

Dlatego Michał wstał z łóżka, wziął walizkę i przeszedł z sypialni do przedpokoju akurat wtedy, gdy ojciec Anny wszedł do mieszkania. W tym samym momencie z łazienki wyszła Marta, owinięta w ręcznik.

Michał próbował coś wyjaśnić, ale… Teść natychmiast zrozumiał, co się dzieje (w mieszkaniu, które wraz z żoną podarowali córce przed ślubem). Nie potrzebował dalszych wyjaśnień.

Michał jako pierwszy opuścił mieszkanie, ubrany tak, jak wtedy, gdy wychodził rano – bez walizki. Marta wyszła za nim, owinięta w ręcznik.

Co zrobić? Wszystko zostało w mieszkaniu: ubrania, dokumenty, telefony, klucze do samochodu i mieszkania. Marta płakała, a Michał próbował ją pocieszyć najlepiej, jak potrafił. Mówił jej, że teść się uspokoi i pozwoli im się ubrać.

Michał nabrał odwagi i zadzwonił na telefon mieszkania. Zaledwie pięć minut później teść otworzył drzwi i wyszedł z mieszkania z walizką zawierającą rzeczy dzieci. Bez słowa, ignorując żałosne tłumaczenia zięcia, zamknął drzwi.

Kiedy wrócił do domu, nie powiedział żonie o tym, co się stało. Postanowił, że powie to córce dopiero, gdy ta wróci z podróży służbowej.

Nie wiadomo, jak długo Michał i Marta przebywali tam, ale na szczęście przyszedł hydraulik, który mieszkał na pierwszym piętrze, aby pomóc Michałowi i Marce. Dał im pieniądze na bilet metra i pożyczył trochę swoich starych ubrań roboczych.

Marta wróciła do swojego domu i próbowała przekonać męża, że jej rzeczy zostały skradzione, kiedy poszła popływać. Jednak z jakiegoś powodu jej mąż nie uwierzył w tę historię.

Michał opowiedział tę samą historię, kiedy przyszedł do pracy. Choć i jemu niewielu uwierzyło, to jednak byli bardziej wyrozumiali niż mąż Marty.

Na tydzień, gdy Anna wyjechała w podróż służbową, Michał wynajął pokój, mając nadzieję, że to tylko chwilowy problem. Ale kiedy Anna wróciła, a Michał dowiedział się, że jego żona złożyła pozew o rozwód, zrozumiał, że będzie wynajmował mieszkanie przez dłuższy czas. Michał otrzymał swoje rzeczy pocztą.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *