Wiem, że mój syn zdradza swoją żonę, ale nie wiem, co z tą wiedzą zrobić. Wstydzę się przed synową, jakbym to ja ją zdradzała

Niedawno dowiedziałam się, że mój syn zdradza swoją żonę, i teraz cierpię, nie wiedząc, co zrobić z tą wiedzą. Czy powinienam powiedzieć prawdę synowej czy nie?

Z jednej strony Wiktor to mój syn, i powinienam stawiać jego interesy na pierwszym miejscu. Poprosił mnie, abym nie mówiła żonie, twierdząc, że poradzi sobie sam. Z drugiej strony, bardzo współczuję mojej synowej, ponieważ jest dobrym człowiekiem i robi wszystko dla dobra rodziny. Niewątpliwie zasługuje na więcej niż to, co jej teraz dostaje od mojego syna.

Nie jestem już pewna uczciwości mojego syna i boję się, że moja synowa zajdzie w ciążę, urodzi, a Wiktor pójdzie do swojej kochanki. To będzie straszne zarówno dla mojej synowej, jak i dla dziecka.

Nigdy wcześniej nie przypuszczałam, że coś takiego może się zdarzyć w rodzinie mojego syna. Wydawało się, że w ich małżeństwie wszystko układa się dobrze. Moja synowa jest utalentowaną gospodynią, mądrą i piękną kobietą, która naprawdę kocha Wiktora – widać to w jej oczach.

Długo cieszyłam się ich powodzeniem. Kiedy słucham, co dzieje się z dziećmi znajomych w ich małżeństwach, mam ochotę pójść do kościoła i zapalić świecę, aby prosić o ochronę. Niestety, teraz dowiedziałam się, że mój syn własnoręcznie niszczy tak dobry związek małżeński. Zdradza żonę i stawia tę drugą kobietę w trudnej sytuacji, chociaż wcale mi jej nie żal.

Kiedy dowiedziałam się o tym, na początku nie mogłam uwierzyć i postanowiłam porozmawiać z synem. Początkowo się wahał, ale zawsze potrafiłam go rozszyfrować, kiedy mówi nieprawdę.

Namówiłam go do mówienia prawdy, i przyznał się, że ma inną kobietę, z którą spotyka się od kilku miesięcy. Twierdzi, że ją lubi, być może nawet ją kocha.

“Mamo, jestem dorosłym mężczyzną, sam sobie poradzę z życiem. Proszę, nie mieszaj się w to” – odpowiedział na moje pytanie o swoją żonę.

Od tamtej pory minęło sześć miesięcy, ale zdaję sobie sprawę, że mój syn niczego nie zmienił. Nadal spotyka się z tą kobietą, podczas gdy mieszka ze swoją żoną i nadal ją okłamuje.

Wstydzę się przed synową, jakbym to ja ją oszukiwała, choć okazuje się, że ja też, bo jestem świadoma zachowania syna i nadal jej o tym nie powiedziałam.

Nie wiem, jak mam się zachować. Gdybym była na miejscu synowej, chciałbym, aby ktoś mi powiedział o niewierności mojego męża, ponieważ to zawsze krępujące odkrywać to samemu. Jednak mam nikłą nadzieję, że mój syn może opamiętać się, zostawić swoją kochankę i wrócić do normalnego życia rodzinnego. Przyznając się, ryzykuję zepsucie sytuacji.

Rozmyślam nad tym cały czas. Nie chcę wrobić syna, jednocześnie jest mi żal synowej, a nie mogę tak po prostu zignorować całej sytuacji, bo martwię się o nich.

Synowa ciągle mówi, że powinni zacząć planować dziecko, ale kiedy o tym słyszę, ściska mnie w gardle. Mówi o rodzinie i ciąży, podczas gdy jej mąż zabawia się z inną kobietą.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *