Nikomu nie pozwolę się oszukiwać

– Nie mam drobnych, dam zamiast reszty witaminy,  dobrze?

– Nie. Proszę rozmienić pieniądze w innej kasie.

Farmaceuta patrzy na mnie, jakbym przyleciała z innej planety. Najwyraźniej pierwszy raz widzi taką bezczelność. Ale ja do końca będę obstawać przy swoim. Po co mi witaminy, które będą leżeć w torebce tydzień albo dwa, aż je wreszcie wyrzucę? Chcę dostać resztę i myślę, że to zupełnie normalne.

W sklepie też zawsze czekam aż kasjerka znajdzie brakujące drobne. Bo jeżeli mi zabraknie 10 gr. do zakupów, to jakoś nikt nie chce ich dokładać. “Będę winna grosik, dobrze?” Nie, niedobrze, ze mną to nie przejdzie.

Nikomu nie pozwolę się oszukać. Zawsze sprawdzam świeżość produktów albo leków, które kupuję. Jeśli termin dobiega końca, proszę o wymianę na inny. W supermarketach sięgam po produkty z „głębi” półek. Zwykle są tam te, które dostarczono niedawno, a bliżej kupującego te, które trzeba szybciej sprzedać.

Ale się nie nabieram na te sztuczki. Jestem świadomą konsumentką.

Szczególnie dokładnie sprawdzam paragony: czy nie pojawiło się tam nic dodatkowego, czy towary promocyjne rzeczywiście mają niższą cenę, taką jak na etykiecie. Jeśli nie, nie odejdę od kasy, dopóki nie sprzedadzą mi produktu po uczciwej cenie. To, że pracownicy nie mieli czasu na wymianę etykiet na półce, to nie jest mój problem. To jest czystej wody oszustwo.

Nie chcesz sprzedać – to anuluj mój zakup, odłóż towar z powrotem na półkę i nie zapomnij zmienić etykiety. Może jutro znowu przyjdę do twojego sklepu?

Sumienne realizowanie obowiązków sklepu wobec klienta gwarantuje dobrą reputację, a co za tym idzie – więcej klientów. Wiele osób nie chce psuć sobie humoru i tracić czasu na wyjaśnianiu sytuacji, anulowaniu towaru na paragonie, czekaniu na wymianę produktu na świeży. Ale ja myślę, że firmy i ludzie, którzy działają w obszarze usług, muszą umieć przyznać się do błędów i uczciwie podchodzić do klientów.

Na pierwszy rzut oka to tylko 10-50 groszy, w dzisiejszym świecie prawie nic się za to nie kupi. Ale dla sklepu albo apteki w ciągu jednego dnia te „grosze” to dziesiątki oszukanych klientów i setki zarobionych złotych.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *