Jean-Louis Murat nie żyje. Miał 71 lat

Jak podają francuskie media, nie żyje Jean-Louis Murat. Popularny piosenkarz i bard odszedł nagle w swoim domu. Przed śmiercią wezwał do siebie pogotowie – znana jest już przyczyna śmierci 71-letniego artysty.

Jean-Louis Murat nie żyje. Artysta, który zasłynął na wielu polach, m.in. jako piosenkarz (posłuchaj!), poeta i aktor zmarł w wieku 71 lat w swym domu w Orcival (Francja).

Jak podaje dziennik Le Monde, bard zmarł na skutek zatrzymania akcji serca po tym, jak obudził się z silnym bólem nogi. Zdążył jeszcze wezwać pogotowie ratunkowe, ale pomimo akcji ratunkowej nie udało uratować się jego życia. Wiadomo, że piosenkarz cierpiał na zatorowość płucną wywołaną przez zapalenie żył.

Informację o śmierci artysty podano także w jego mediach społecznościowych. “Z ogromnym smutkiem informujemy, że dzisiaj odszedł artysta, autor, kompozytor, wykonawca Jean-Louis Murat. To niezwykle tragiczne i nagłe odejście pozostawia ogromną pustkę we francuskim krajobrazie muzycznym. Jean-Louis Murat był wyjątkowym artystą. Z wyjątkowym dorobkiem. Jean-Louis Murat był jednym z największych francuskich poetów swojego pokolenia. Miał 71 lat. Wszystkie nasze myśli towarzyszą jego rodzinie i bliskim, łączymy się z nimi w bólu” – czytamy w komunikacie.

Jean-Louis Murat nie żyje. Kim był?

Dziennik Le Monde nazywa Murata w pożegnalnej nocie “jednym z najsilniejszych i najbardziej kontrowersyjnych osobowości francuskiej sceny, która prowokowała artystycznie przez blisko 50 lat”. Piosenkarz przyszedł na świat 28 stycznia 1952 roku jako Jean-Louis Bergheaud i wychowywał się w Murat-le-Quaire pod opieką dziadków. To od nazwy miejsca zapożyczył swój pseudonim artystyczny. Z muzyki rockowej, którą tworzył na początku, przeniósł swoje artystyczne zainteresowania w stronę bardziej poetyckiego nurtu.

Charakterystycznym elementem twórczości Murata były budzące kontrowersje teksty. Utwór z pierwszego albumu artysty “Suicidez-vous, le peuple est mort !” została ocenzurowana przez stację Europe 1. Murat na koncie miał 25 albumów studyjnych, a do jego najbardziej rozpoznawalnych utworów należą m.in. “Si je devais manquer de toi” czy “Cheyenne Autumn”. Warto wspomnieć także o piosence “Regrets” nagranej wraz z Mylène Farmer.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *