Moja żona i ja zdecydowaliśmy się pozostawić nasze dzieci bez spadku. Ta lekcja życia wiele je nauczy

Moja żona i ja mamy po 54 lata. Dawno temu zdecydowaliśmy się, że nie pozostawimy naszym dzieciom spadku. Nasz majątek zasili sierociniec w naszym mieście. Dlaczego wybraliśmy tak surowy krok wobec naszych dzieci? Jacy to rodzice jesteśmy w świetle tych wyborów?

Jesteśmy zwyczajnymi rodzicami. Po prostu nie byliśmy w stanie odpowiednio wychować naszych dzieci w tamtych czasach. A kiedy zdaliśmy sobie z tego sprawę, było już za późno, by coś zmienić. Oto, co się wydarzyło.

Po ślubie z Anną minęło siedem lat, zanim mieliśmy dzieci. Kiedy Anna urodziła córkę, byliśmy przepełnieni radością. Trzy lata później powitała na świat syna. Byliśmy zachwyceni.

Dążyliśmy do tego, by nasze dzieci nie brakowało niczego. Spełnialiśmy każdą ich zachciankę. Często pracowałem na dwa etaty, by spełnić ich oczekiwania. Uważałem, że to słuszne i konieczne, by zapewnić im jak najlepsze życie.

Moja żona i ja nigdy nie stosowaliśmy kary cielesnej ani obrażającego języka wobec naszych dzieci. Wszystkie trudności i nieporozumienia staraliśmy się rozwiązywać drogą rozmowy. Byliśmy pewni, że wszystko jest w porządku i że nasze dzieci dorosną do wspaniałych ludzi. O, jak bardzo się myliliśmy!

Ten okropny dzień zapadł mi w pamięć na zawsze. Przydarzyło mi się zachorować i zostałem w domu. Dzieci, nieświadome mojego stanu, poszły spokojnie do szkoły. Około dwie godziny później rozległ się huk otwieranych drzwi.

Byłem zdezorientowany: kto wrócił do domu? Dzieci przecież powinny być w szkole. Moja żona była w pracy. Okazało się, że to nasza córka Maria uciekła ze szkoły razem z koleżanką. W kuchni piły wino i dyskutowały o swoich rodzicach.

Byłem w szoku, słuchając, jak Maria opowiada o nas w taki sposób swojej przyjaciółce. Ta sama córka, którą kochałem nade wszystko i której nigdy niczego nie odmawiałem!

Maria opowiadała przyjaciółce, jak ona i jej brat oszukują nas sprytnie. A my, rodzice, wierzymy w ich szlachetność i uważamy ich za aniołów. To, co usłyszałem, było tak przytłaczające, że praktycznie przestałem czuć swoje ciało.

Chciałem spojrzeć córce w oczy. Kiedy wszedłem do kuchni, Maria zdawała sobie sprawę, że dowiedziałem się wszystkiego. Ale nawet się nie załamała ani nie przepraszała! Wziąłem trochę wody i poszedłem do swojego pokoju.

Później powiedziałem o całej sytuacji żonie, choć starając się dobrać słowa delikatniejsze.

Maria podzieliła się tą historią ze swoim bratem. Od tego momentu zachowywali się jak wzorowi dzieci. Jednak my, rodzice, przestaliśmy wierzyć w ich uczciwość. Zrozumieliśmy, co naprawdę myślą o nas.

To była brutalna prawda, ale dobrze, że ją odkryliśmy. Dzięki temu zrozumieliśmy wiele rzeczy. Nasi syn i córka wyrosli na egoistów, którzy nie szanowali innych ludzi. Ich własne pragnienia i potrzeby były dla nich najważniejsze. To właśnie było ich priorytetem.

Przez kilka lat przeżywaliśmy koszmar. A kiedy syn skończył osiemnaście lat, sprzedaliśmy nasze duże mieszkanie i zakupiliśmy dwa mniejsze. Daliśmy naszym dzieciom mieszkanie z dwoma pokojami w centrum miasta. Moja żona i ja przenieśliśmy się do jednopokojowego mieszkania na obrzeżach miasta.

Oba mieszkania są zarejestrowane na moje nazwisko. Po mojej śmierci staną się własnością sierocińca w naszym mieście.

Długo zastanawialiśmy się, czy postępowaliśmy słusznie. Czy mieliśmy do tego prawo? W końcu zrozumieliśmy, że tak! Ta lekcja życia nauczy naszych niewdzięcznych dzieci wielu rzeczy. Może ostatecznie zrozumieją, jak strasznie postępowali wobec swoich rodziców.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *