Dlaczego ludzie nie znajdują szczęścia? Cztery powody

Szczęście trzeba odnaleźć. Trzeba je dostrzec. To kluczowe słowa. Nic zaskakującego, że mówi się “odnajdź swoje szczęście”.

Pewnego razu odbył się webinar na temat szczęścia. Omawiano kwestię umiejętności dostrzeżenia, docenienia i dążenia do szczęścia. Ludzie chętnie brali w nim udział.

Zapowiedź była prosta: czas, miejsce i niewielki koszt. Razem z krótkim opisem. Wszyscy zrozumieli treść ogłoszenia.

Niemniej jednak niektórzy przeoczyli miejsce; nie zauważyli go. Część osób nie zwróciła uwagi na godzinę. Mimo że informacje były podane, zadawali pytania, na które odpowiedzi znajdowały się w ogłoszeniu. Niektórzy niecierpliwie próbowali dołączyć do grupy, choć napisano, że najpierw oczekują na akceptację administratora. To było wyraźnie zaznaczone dużymi literami.

A niektórzy nie widzieli kosztów. Nie widzieli bardzo skromnej ceny.

Nie chodzi o to, że ludzie są irytujący ze względu na swoją nieuwagę. Istotne jest pytanie, dlaczego nie dostrzegają swojego szczęścia. Nie widzą tego, co posiadają. Nie doceniają tego.

Nie widzą tego, co jest tuż przed ich oczami, przepraszam za wyrażenie. Szansa na szczęście, doskonała okazja, wspaniała osoba, drogowskaz, wartościowe informacje, które mogą sprawić, że poczują się szczęśliwi – ludzie często tego nie dostrzegają. Przechodzą obok.

Często się spieszą, goniąc za niedojrzałymi owocami, i tym samym odrzucając swoje szanse. Nie przestrzegają reguł. W ten sposób odstraszają szczęście. Początek relacji staje się niesprzyjający, a energia jest marnowana.

Nie dostrzegają miejsca, w którym można odnaleźć szczęście. Nie zwracają uwagi na czas. To tylko połowa problemu.

Większość osób, które omijają swoje szanse i kończą z niczym, to ludzie, którzy naprawdę nie rozumieją, że trzeba zapłacić za wszystko. W głębi serca wierzą, że szczęście zostanie im wręczone bezwarunkowo. Jak dzieci, oczekują na magika, który wyciągnie magiczny worek prezentów. Ale takie cuda zdarzają się rzadko.

Wszystko to tylko potwierdza moje słowa: szczęście i sukces są ściśle związane z umiejętnością skupienia. Z zdolnością do świadomego wybierania informacji, dostosowywania się do właściwej perspektywy.

Wielu ludzi po prostu pomija swoje szczęście; jego miejsce i czas.

Wielu się spieszy, nie przestrzega reguł, ignoruje sygnały ostrzegawcze…

Wielu nie jest gotowych ponieść kosztów. Wysilić się. To nie jest złośliwość ani skąpstwo; głęboko wierzą, że szczęście powinno być darmowe i dostarczane na życzenie. Ale to nieprawda. W życiu dorosłym trzeba zapracować na szczęście i za to zapłacić. Jednak wielu nie dostrzega tego warunku, bo nie są gotowi. Czy za szczęście trzeba zapłacić?

Oto odpowiedź na pytanie: dlaczego ludzie nie potrafią znaleźć swojego szczęścia?

Ważne jest słowo “znaleźć”. Szczęście istnieje. I jest łatwiejsze do znalezienia, jeśli przestrzegasz prostych zasad i skupiasz uwagę. Musisz trenować swoją uwagę. I pamiętać o zasadach wymiany energii z innymi ludźmi.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *