Dlaczego mężczyźni odchodzą od dobrych żon: klarowna odpowiedź od mędrca

Bycie dobrą żoną jest szkodliwe – mężczyzna się psuje. – ludowa mądrość

Jedna mądra i piękna kobieta dowiedziała się, że mąż chce się z nią rozwieść. Przyjechała na spotkanie z przyjaciółkami i westchnęła:

“I dlaczego mężczyźni nie potrafią docenić dobrego traktowania?”

Miała zdumiewającą cechę, że nie smuciła się, a postrzegała wszystko, co się dzieje, jako scenę, w której gra rolę.

Mówią, że mężczyźni odchodzą od dobrych żon, bo są pewni: znajdą coś jeszcze lepszego. A przy złych trzymają się: “A co jeśli będzie jeszcze gorzej?”

Po przepytaniu setek tysięcy par naukowcy doszli do wniosku, że mężczyzna to pasywny i inercyjny element.

On opiera się do ostatniej chwili, a wszystkie decyzje podejmuje za niego kobieta. Albo ona trzyma go mocno, że nie odsunie się. Albo wskazuje na drzwi. Ale jak przekonać kobietę, żeby zabrała się za rozbijanie, a nie budowanie?

Społeczeństwo jest po stronie słabszej płci: narzeczonemu można mieć nawet do 50 lat, ale “najlepsze lata” kobiety szybko przemijają. Jeśli z nich korzystałeś, to idź do końca – staw czoła starości z tą, z którą jadłeś słodki owoc.

Chodzić z rówieśniczką z bagażem doświadczenia – to nie ma sensu. Iść z młodą – jest niebezpiecznie i ryzykowne. Więc lepiej siedzieć i się nie wyrywać.

Kiedyś pewien mędrzec powiedział:

“Małżeństwo powinno zawrzeć się nie z kobietą, z którą można żyć. Małżeństwo powinno zawrzeć się z tą, bez której nie można żyć.”

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *