Nikt nie chciał pomagać kobiecie w domu – ani jej dzieci, ani mąż. Dała im lekcję, której nigdy nie zapomną

Trzydziestojednoletnia Anna wychowuje pięcioro dzieci, trójkę własnych i dwoje pasierbów. Musi łączyć pracę, opiekę nad dziećmi i obowiązki domowe. W przeszłości ani jej dzieci, ani mąż nie pomagali jej w pracach domowych. Musiała sama zajmować się wszystkim. Jednak zaradna mama wymyśliła sposób, aby dać swojej rodzinie dobrą lekcję.

Anna pracuje jako pielęgniarka. Wcześniej, po ciężkim dniu pracy, nie mogła odpowiednio odpocząć. Musiała przecież ugotować obiad, zrobić pranie i posprzątać. Ani mąż, ani dzieci nie chcieli pomagać zmęczonej żonie i matce.

Mąż i dzieci spędzali czas surfując po Internecie i oglądając filmy. Pewnego dnia, odcinek popularnego serialu komediowego “Teoria wielkiego podrywu” podsunął Annie pomysł, jak poradzić sobie z tym problemem.

Matka wielu dzieci zmieniła nazwę routera i hasło Wi-Fi. Na lodówce umieściła również listę zadanek, które każdy członek rodziny musiał wykonać. Kobieta poinformowała męża i dzieci, że otrzymają hasło dopiero po wykonaniu wszystkich obowiązków domowych.

Anna szybko zauważyła, że to niezwykle skuteczna metoda. Kiedy dzieci poszły do lodówki po jedzenie, natknęły się na listę obowiązków i zdały sobie sprawę, że dopóki wszystkie zadania nie zostaną wykonane, dostęp do mediów społecznościowych i filmów pozostanie zamknięty.

Kiedy kobieta była w pracy, mąż zadzwonił i powiedział, że posprzątał mieszkanie. Poprosił o hasło do Wi-Fi. Jednak gdy Anna wróciła do domu, odkryła, że zapomnieli załatwić kilka spraw. Wtedy kobieta oznajmiła, że jeśli się to powtórzy, ponownie zmieni hasło.

Od tamtej pory jej mąż i dzieci solidnie wykonują wszystkie swoje obowiązki. Anna ma teraz pomocników i może normalnie odpoczywać wieczorami po ciężkim dniu pracy.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *