Cztery działania mężczyzny, za które żadna szanująca się kobieta nie powinna mu wybaczyć (Pokazują że jest mu obojętna)

Kobiety są zachęcane do szlachetnej gry, przymykając oko na występki mężczyzn. Oczywiście, przebaczenie jest dobre, ale zależy od kontekstu. Na przykład, jeśli mężczyzna popełnił błąd i szczerze go żałuje, można dać mu drugą szansę.

Jeśli jednak sytuacja powtarza się po raz drugi, trzeci i dziesiąty, przebaczenie czyni kobietę współwinną “zbrodni”. Jej milczenie daje mężczyźnie możliwość zachowania się tak, jak mu się podoba, bez żadnych skutków.

Dylemat “wybaczyć – nie wybaczyć” jest łatwy do rozwiązania. Najpierw należy wyjaśnić mężowi, dlaczego się myli, a następnie przyjrzeć się jego działaniom. Jeśli wyciągnął właściwe wnioski i nie popełnia już błędów, można mu wybaczyć.

Jeśli nie okazuje skruchy, nie powinnaś mu wybaczać. Najgorszą strategią jest wybaczenie, zakładając, że karma go ukarze. Nikt nie mówi o zemście, ale należy być świadomym i skłonić daną osobę do przemyślenia swojego zachowania.

Oto cztery działania, za które żadna szanująca się kobieta nie powinna wybaczyć swojemu partnerowi:

Niezdrowa krytyka

Zdarza się, że podczas pierwszej randki mężczyzna zaczyna ostro krytykować kobietę: jej wygląd, zachowanie, sposób komunikacji lub inne rzeczy. To jest natychmiastowy sygnał ostrzegawczy.

Publiczna krytyka powinna szczególnie niepokoić. Lepiej od razu unikać takiego mężczyzny.

Niedotrzymywanie obietnic

Każdy powinien dotrzymywać danego słowa, niezależnie od płci czy wieku. Niedotrzymywanie obietnic jest niedopuszczalne. Jeśli mężczyzna raz nie dotrzyma słowa, będzie to powtarzać się po raz drugi, trzeci i dalsze. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy wystąpiła siła wyższa, a mężczyzna nie był w stanie spełnić obietnicy.

Ale w tym przypadku normalna osoba przeprosi i wyjaśni, że miała uzasadniony powód. Jeśli mężczyzna nie dotrzymuje obietnic i nie okazuje żadnej skruchy, komunikację z nim można przerwać.

Brak szacunku

Brak szacunku może przejawiać się w różnych sytuacjach i obszarach. Porównywanie z byłymi partnerkami (a to nie na korzyść obecnej), umniejszanie zasług, bagatelizowanie osiągnięć, flirtowanie z innymi kobietami na oczach partnerki – to wszystko to przykłady lekceważącego postępowania.

Tego nigdy nie powinno się wybaczać. Zazwyczaj to właśnie osoby, które skupiają się na zabezpieczaniu swojej pozycji kosztem innych, dopuszczają się takiego zachowania. Dopóki dana osoba nie przepracuje tych problemów i nie stanie się samowystarczalna, nie powinnaś próbować budować z nią związku.

Kłamstwo

Nie ma sytuacji, w której można usprawiedliwić oszukiwanie ukochanej osoby. Kiedy kłamstwo przenika do związku, niszczy go. A to wszystko dlatego, że mężczyzna, który oszukuje swoją partnerkę, swoim zachowaniem daje do zrozumienia, że nie uznaje jej za bliską i kochaną osobę.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *