Kiedy skończyłam 50 lat, zdałam sobie sprawę, że nie warto mówić o tych 5 rzeczach nawet najbliższym

Są rzeczy, o których nigdy nie powinno się mówić, nawet najbliższym. Istnieje złota zasada milczenia i rzeczy, o których nie należy mówić innym ludziom.

Sekrety innych ludzi

Jeśli powierzono Ci tajemnicę, strzeż jej jak źrenicy oka i nikomu o niej nie mów. Nie bez powodu zostałeś wybrany na strażnika tej tajemnicy, nie powinieneś nadużywać zaufania i ujawniać tajemnic innych ludzi.

Nawet jeśli inni bardzo chcą rozmawiać i manipulować niektórymi rzeczami, bądź ponad to. Ujawnianie cudzych sekretów jest co najmniej podłe i nie powinieneś się do tego zniżać, nawet jeśli prośba pochodzi od ukochanej osoby.

Nie ujawniaj wszystkich szczegółów swoich planów, pomysłów biznesowych i inicjatyw

Czasami szczegóły przyszłej sprawy mogą zagrozić jej kontynuacji. Bo nawet wśród bliskich mogą się pojawić złodzieje pomysłów, zazdrośnicy i po prostu ludzie z negatywną energią.

Tacy ludzie mogą zablokować Ci drogę do sukcesu swoim pesymizmem lub skorzystać z Twojego pomysłu, zanim zdążysz go zrealizować.

Szczegóły Twojej pracy, stosunków pracy, w zakresie, w jakim dotyczą tajemnicy zawodowej, również muszą pozostać ściśle poufne

Nie zapomnij o takim zjawisku jak etyka zawodowa, zwłaszcza jeśli jesteś lekarzem, nauczycielem, pracownikiem policji, organów bezpieczeństwa publicznego itp.

Za niektóre szczegóły grozić może również kara, jeśli będzie to np. naruszenie tajemnicy lekarskiej, tajemnicy czynności itp. Wyjaśnij zainteresowanym krewnym, że nie masz prawa rozmawiać o swoich sprawach z osobami niezwiązanymi z tą organizacją.

Staraj się nie mówić nawet bliskim o tym, jak dobrze jest w Twojej rodzinie

Szczęście kocha ciszę, nie należy o tym krzyczeć, a co gorsza, chwalić się tym. Jeśli masz kochającego męża, grzeczne dzieci i pełnoprawne dziecko – po prostu ciesz się tym dla siebie, bez przyciągania uwagi społeczeństwa.

Nie rozmawiaj o szczegółach swoich kłótni z bliskimi, współpracownikami i innymi osobami z otoczenia.

Nie warto angażować w konflikt ludzi, którzy nie mają z nim nic wspólnego. Niech to, co wydarzyło się między tobą a sprawcą podczas kłótni, pozostanie tajemnicą, znaną tylko tobie. Niepotrzebne rozmowy mogą tylko zaszkodzić związkowi.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *