Matka była bardzo zmęczona i poszła do mędrca po radę. Ten poradził: “Wyślij dzieci na spacer, a sama napij się herbaty ze słodyczami”. Matka zastosowała się do jego rady, ale dzieci niespodziewanie wróciły do ​​domu

To była tylko kobieta. Została wydana za mąż za pierwszą osobę, która się oświadczyła, aby jak najszybciej wyjść za mąż. Mężczyzna nie był doskonały, nie był bogaty, ale był prosty i kochający. W rodzinie urodziło się wiele dzieci, ojciec starał się zapewnić im jak najlepsze życie, ciężko pracując. Wszystkie obowiązki domowe spadły na młodą żonę.

Dzieci dorastały, były niegrzeczne, ale ich matka wychowywała je z miłością, co przynosiło radość do domu. W przerwach między ciągłym sprzątaniem i gotowaniem, rodzina wspólnie piła herbatę. Mama piekła pyszne jedzenie i zawsze zostawiała ostatni kawałek dla dzieci. A kiedy wszyscy zasnęli, cicho narzekała mężowi, jak bardzo jest zmęczona.

Pewnego dnia, kiedy już nie miała siły, udała się do starego mędrca.

– Robię wszystko, co w mojej mocy, aby być dobrym człowiekiem i daję wszystko do ostatniego grosza, niczego nie zatrzymuję dla siebie. Dlaczego nie mam siły do radości? Jak mogę być dobrą matką i żoną?

– Aby być dobrym dla innych, najpierw musisz być dobry dla siebie…

Kobieta rozmawiała długo z mędrcem i wróciła do domu z głową pełną myśli.

Dzieci nie zmieniły się, nadal dobrze się bawiłyj, ale wydawało się, że kobieta została zastąpiona: cały czas była uśmiechnięta. Teraz codziennie wyprowadzała wszystkich na spacery i zamykała się w domu, nikogo nie wpuszczając. A dzieci były zaintrygowane.

Weszli przez okno i patrzyli: podczas gdy mama sama piła herbatę i jadła pyszne słodycze.

– Mamo, dlaczego nie zawołasz nas na cukierki?

– Ponieważ teraz staram się być dobra dla siebie, a w ten sposób pozostanę szczęśliwą i dobrym przykładem dla was.

Naucz się od starego mędrca! Niech twoja rodzina też będzie szczęśliwa.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *