Pewna kobieta zwykła mawiać: “Nie będę przez to biedniejsza” – mówiła to, gdy dawała pieniądze potrzebującym lub gdy została oszukana lub oszukana. Po prostu wypowiadała te słowa i machała ręką

“Nie będę przez to biedniejsza!” – tak mówiła pewna kobieta. Kiedy została oszukana, okradziona i nic nie można było zrobić, wypowiadała te słowa i machała ręką. Zawsze płaciła, nawet jeśli mogła otrzymać coś za darmo. Małe oszustwo. Albo żebranie. Albo po prostu wykorzystywanie czyjejś hojności. Ona płaciła. I mówiła: “Nie będę przez to biedniejsza.”

Kiedy dawała pieniądze potrzebującym, ofiarowywała darowizny i napiwki, zawsze mówiła: “Nie będę przez to biedniejsza”. Dawała dobre prezenty. Nie była skąpa. I powtarzała sobie to powiedzenie. Nie będę przez to biedniejsza.

I tak się nie stało. Teraz jest bardzo bogatą kobietą. Chociaż zaczęła swoje życie w głębokim i rozpaczliwym ubóstwie. Ale stopniowo jej bogactwo rosło. Zarabiała coraz więcej dzięki swojej pracy. Oferowano jej najlepsze posady. I wszystko inne szło dobrze. Sprzyjające warunki, udane inwestycje, dobre relacje z ludźmi – wszystko to pojawiło się w jej życiu.

Drobna chciwość, oszczędzanie pieniędzy i skąpstwo nie prowadzą do bogactwa. Później niektórzy ludzie chorują na chciwość i skąpstwo, gdy mają pieniądze. Ale zawsze powinieneś dawać i dzielić się z lekkim sercem. Grosze zaoszczędzone na prezencie i smakołyki podarowane w prezencie nie uczynią nas bogatszymi. Z pewnością nie uczynią nas też szczęśliwszymi.

Ale powiedzenie jest dobre. Gdy dzielisz się i dajesz, nawet jeśli tracisz, możesz tak powiedzieć. Nie staniesz się przez to biedniejszy. Wręcz przeciwnie. Później zostaniesz nagrodzony, a twoje bogactwo wzrośnie. Wiele osób wie o tym z doświadczenia. To się często zdarza.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *