Rodzice pana młodego byli bardzo bogaci. Na weselu syna postanowili pochwalić się drogim prezentem. Ale rezultatem było zdeprawowanie biednej babci

Kilka lat temu byłem gościem na ślubie przyjaciela. Zwykłe wesele, ale o tym nie będzie opowieść. Pomiędzy posiłkami poszliśmy zapalić na zewnątrz i porozmawiać z zaproszonym fotografem, który robił zdjęcia na to wesele na potrzeby przyszłego rodzinnych archiwów, tak jakby.

Zaczęliśmy rozmawiać o jednym pijanym gościu, który podczas życzeń dla młodej pary wygłupiał się i wszyscy się z niego śmiali, no tak, żartobliwie. Fotograf opowiedział swoją historię związaną z tym życzeniem.

Ostatnio pracował na jednym weselu. Młody pochodził z przyzwoitej rodziny, rodzice z pieniędzmi, a panna młoda dorastała w skromnych warunkach z matką, skromnie i na skróconym środkach. Ale los złączył zakochane serca i postanowili ustanowić swoje uczucia legalnym sposobem.

Wszystko jak zwykle – urząd stanu cywilnego, ceremonia, szampan, podróż po zabytkowych miejscach, potem restauracja, alkohol… no, zaczynają wręczać prezenty, rodzice jako pierwsi.

Najpierw wychodzą rodzice pana młodego, wszyscy poważni, z poczuciem jakiejś przewagi, a ojciec wygłasza toast, mówiąc, jakie to piękne wesele zorganizowali dla syna, wspaniała restauracja, pyszne jedzenie, wyborne napoje, muzyka na żywo, po prostu wspaniale, kochajcie nas i zazdrośćcie nam (choć jak się okazało, wydatki były podzielone między rodziny 50/50), i dla młodych przygotowaliśmy wspaniały prezent – komplet do sypialni: podwójne łóżko, szafa, szafki, komoda (wyciąga zdjęcia i dowód zakupu tego zestawu i pokazuje wszystkim zgromadzonym).

Goście klaskają, krzyczą – Brawo! Ojciec rozpromienia się w zadowolonym uśmiechu, młodzi mówią jedno za drugim – Dziękujemy!

Nadeszła kolej matki panny młodej, aby podarować swój prezent. No, co ona może podarować, żyjąc skromnie z niskim wynagrodzeniem dla młodych? Wyjdzie cicho do mikrofonu, oczy bojaźliwie zasłania, i cichym głosem mówi:

“- A ja chcę podarować młodej parze… chcę podarować… oto… trzypokojowe mieszkanie, żeby było gdzie postawić to drogie łóżko!”

Wyciąga klucze i kładzie je na stole przed młodymi. Goście ledwie wydychają z zaskoczenia – w szoku, aplauz szaleje. Ale twarz ojca fotograf specjalnie sfotografował w tym momencie – również dla rodzinnego archiwum, facet po prostu siedział na swoim krześle i obracał się.

PS Matka panny młodej zabrała swoją staruszkę babcię do swojego mieszkania, a babcię przepisała na córkę / wnuczkę – tak wymyśliła taki prezent, z którego nikt nie mógł się spodziewać.

Morał tej historii jest prosty – bądźcie prostsi.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *