Zamiast siostry na wakacje jedzie jej dzieci, mąż i teściowie z teściową

Mojej siostry Magdy to dwoje dzieci i wspaniały mąż. Dwa lata temu Magda z mężem, dziećmi i teściami pojechali na wakacje. Na urlop nad morze.

Te dwa tygodnie zamieniły się dla Magdy w piekło na ziemi. Nie mogła doczekać się zakończenia tych wakacji. Wtedy postanowiła, że w przyszłym roku zrobi wszystko, żeby zostać w domu zamiast jechać na wakacje ze swoją rodziną.

W tym roku cała rodzina pojechała nad morze dwa dni temu. A Magda została w domu. Powiedziała, że nie mogą jej zwolnić z pracy.

Oto dlaczego tak postąpiła. Sprawa polega na tym, że teściowa i teść Magdy są bardzo miłymi ludźmi, ale bardzo niespokojnymi i niesfornymi. Antoni do tego się przyzwyczaił, a Magda – nie. Szczególnie poczuła to podczas wspólnego wypoczynku.

Już pierwszego wieczoru teściowa oznajmiła, że jutro trzeba wstać o szóstej rano.

  • Po co tak wcześnie? – zdziwiła się Magda.
  • A dlatego, że zapisałam nas wszystkich na bardzo interesującą wycieczkę. Tego przewodnika wszyscy bardzo chwalą! – odpowiedziała teściowa Magdy.

Magda starała się namówić teściową, starała się wytłumaczyć, że dzieciom będzie nudno. Magda po prostu chciała rano, gdy wszyscy się obudzą, iść na plażę i tyle. Perspektywa wczesnego wstania i wyjazdu na wycieczkę zupełnie jej nie cieszyła. Ale teściowa nie chciała słuchać niczego.

  • Koniecznie pojedziemy! Już wszystko opłaciłam! – oznajmiła na wszystkie argumenty Magdy.

Rano o pół do szóstej zaczęli pukać do drzwi. To byli teść z teściową. Magda ledwo zmusiła się do wstania, zaczęła budzić dzieci, podała im herbatę i nakarmiła kanapkami.

Cały dzień byli potem jak śpiące muchy.

  • No nie obrażaj się na moich rodziców. Przecież oni chcą jak najlepiej! – uspokajał Magdę mąż.

Ale Magda marzyła o zupełnie innych wakacjach: chciała kąpać się w morzu i opalać się, chodzić na spacery. A nie odpoczywać według obcego harmonogramu i robić to, co zechcą inni.

Ale teściom bardzo spodobał się taki wypoczynek: bardzo się cieszyli, że mają okazję odpocząć tak, całą rodziną. Magda ledwo doczekała się zakończenia tych wakacji.

Na następny rok także nie pojechała z wszystkimi nad morze. A kiedy wszyscy wrócili, pięknie wypoczęci i opaleni, to Magda zrozumiała, że postąpiła dobrze. Przez te dwa tygodnie także wspaniale wypoczęła w domu. Antoni od razu to zrozumiał. Powiedział, że nie ma nic przeciwko, tylko nie mówić nic rodzicom. Bo się bardzo zamartwią i obrażą.

Ogólnie, także w tym roku Magda zamierza wypoczywać podobnie.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *