Tylko po ślubie zrozumiałem, że Maria wyszła za mnie za mąż tylko ze względu na dobrobyt materialny. Nie chciała pracować, stwierdziła, że to ja mam ją utrzymywać. Wtedy powiedziałem, że będę jej dawać pieniądze, jeśli osobiście będzie dla mnie gotować

Swoją żonę poznałem na jednym z artystycznych przyjęć, gdzie zgromadziło się wiele znanych i zamożnych osób. Od razu przyciągnęła moją uwagę swoją jaskrawą urodą. Jak się później okazało, Maria właśnie na to liczyła – znaleźć sobie bogatego męża.

Maria była tak niezwykła! Bardzo piękna, ciemnowłosa, długie włosy koloru skrzydła kruka i przenikliwe brązowe oczy, w których można było od razu utonąć. Była początkującą artystką. Poznaliśmy się i od tego czasu zaczęliśmy się komunikować, a potem spotykać. Zakochałem się, ale Maria odmawiała wspólnego życia. Wtedy zaproponowałem jej małżeństwo, i zgodziła się.

Tylko przy tym postawiła kilka warunków. Maria chciała wystawne wesele i bardzo drogą suknię. Oczywiście zgodziłem się i ona zaczęła przygotowania do uroczystości.

Teraz, nawet po tylu wydarzeniach, nadal miło czasami przypomnieć sobie wspaniałe święto nad morzem. Moja żona na początku nawet nie dawała po sobie poznać, że potrzebuje moich pieniędzy. Rozwijała się, malowała, sprzedawała obrazy, a potem nagle jej zainteresowanie malarstwem całkowicie zgasło. Próbowałem wielokrotnie wzbudzić w niej to zainteresowanie, ale nic z tego nie wyszło. Zamiast wybrać inną profesję, moja żona zdecydowała się po prostu zostać w domu, ponieważ uważała, że jej mąż zarabia wystarczająco.

Maria powiedziała wprost, że nie będzie pracować i prosi o pewną sumę miesięcznie. Zgodziłem się, kwota nie zaszkodziłaby firmie i budżetowi domowemu. Przelewałem jej na kartę, dodatkowo dawałem, gdy prosiła. Myślałem, że może chce oszczędzać na naukę lub inwestować pieniądze w rozwój osobisty. Ale moja żona wydawała je na restauracje, spotkania z przyjaciółkami i niezwykle drogie sukienki. Postanowiłem nie ingerować, może tak się naładuje energią i będzie mogła tworzyć dalej. Przecież podobało mi się jej pragnienie stworzenia czegoś nowego i interesującego w tym świecie.

Ale żona podniosła poprzeczkę i zaczęła prosić w ciągu miesiąca o więcej niż jej dawałem. Mogą mnie potępić miliony kobiet, ale zacząłem odmawiać. Miałem dość. Gdybym dawał tyle, nie mógłbym oszczędzać na nasze przyszłe mieszkanie, chciałem wziąć duże i w centrum stolicy, więc oszczędzałem dosłownie wszystko. Ale Maria nawet nie chciała słuchać i zaczęła wręcz żądać, twierdząc, że jako mąż powinienem ją utrzymywać. A dlaczego właściwie powinienem?

Wtedy powiedziałem, że będę jej dawał pieniądze, jeśli osobiście będzie gotować dla mnie jedzenie, i od razu powiedziałem, że na kolację chcę pierogi. Ale Maria nawet nie myślała o gotowaniu, nie umiała i nie chciała się uczyć. Jak zwykle prychnęła i poszła siedzieć na kanapie z telefonem.

Przeniosła się do innego pokoju, żeby nie być ze mną, sprzątanie domu robiła pomoc domowa, gotowała też ona. A Maria tylko się bawiła, nawet nie chciała rozmawiać o dziecku. To mnie szalenie irytowało i wyprowadzało z równowagi. W końcu przestałem całkowicie dawać jej pieniądze, nawet kartę, na którą wpłacałem pieniądze, złamałem. Dość mam!

Nie miałem nic przeciwko temu, żeby siedziała w domu i zajmowała się sobą. Ale nie mogłem dawać więcej. A kiedy przed tobą stoi dziewczyna, której wszystko jedno na waszą wspólną przyszłość, byleby kupić kolejne buty i wstawić je do szafy, to nie może być mowy o sponsorowaniu. Zagroziła rozwodem, a ja złożyłem wniosek.

Moja żona próbowała przejąć połowę firmy, ale sąd odrzucił pozew, ponieważ założyłem firmę na długo przed jej pojawieniem się w moim życiu. Więc podstępne i materialistyczne plany Marii się nie powiodły. Po rozwodzie niemal od razu pogrążyła się w nowych związkach z moim partnerem biznesowym, nie mam nic przeciwko.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *